Тестові завдання за творчістю Лесі Українки, які були в ЗНО минулих років

1.«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!», – слова
А.Марусі («Маруся Чурай» Ліни Костенко)
Б.Мавки («Лісова пісня» Лесі Українки)
В.Наталки («Наталка Полтавка» Івана Котляревського)
Г.Катерини («Катерина» Тараса Шевченка)
Д.Оксани («Бояриня» Лесі Українки) Прочитать остальную часть записи »

Урок-гра до Дня мови

Мета. Навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Розвивати логічне і творче мислення. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Оголошення теми та мети уроку.
— Любі друзі, ми починаємо змагання знавців української мови.
Девіз нашого змагання:
Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово перемога нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.   Прочитать остальную часть записи »

Контрольна тестова робота В. Стефаник, В. Винниченко 10 клас

  1. «Момент» за жанром…

А оповідання з елементами казки;              Б драматичний етюд;  В психологічна новела;  Г нарис.

  1. Танець Івана Дідуха символізує:

А надії на щасливе майбутнє;                          Б трагізм і розпач прощання з рідним краєм;

В зустріч весни;                    Г кінець жнив.               Прочитать остальную часть записи »

Відомості із синтаксису й пунктуації.Словосполучення. Головні та другорядні члени речення. Контрольна тестова робота 5 клас.

  1. Синтаксис – це розділ науки про мову, який вивчає:

А. частини мови.  Б. звуки мовлення.  В. словосполучення та речення.  Г. будову слова.

  1. Укажіть словосполучення:

А. Батьки й діти.  Б. Побачити веселку.  В. поблизу школи.  Г. Цвітуть каштани.

  1. Укажіть словосполучення, в якому головне слово виражене іменником.

Прочитать остальную часть записи »

Завдання для поточного оцінювання з теми «Прикметник» 6 клас

  1. Прикметник– це самостійна частина мови, що вказує на…

А  ознаку предмета;   Б    предмет;

В  кількість або порядок предметів при лічбі;

Г  особу, предмет, ознаку, кількість, але не називає їх.

  1. 2. Помилку в утворенні імені по батькові допущено в рядку:

А  Геннадій –Геннадійович, Геннадіївна;

Б  Сергій — Сергійович, Сергіївна;              Прочитать остальную часть записи »

Трагедія родини Косачів

   Не зважаючи на плин часу, творчість Лесі Українки – славної дочки українського народу, письменниці зі світовим ім’ ям – і сьогодні викликає великий інтерес у читачів та літературознавців нового покоління. На жаль, немало праць Лесі Українки загублено, деякі знаходяться в закордонних і приватних архівах, а ті, що друкувалися на Україні за радянських часів, піддавались відповідному “редагуванню” і достовірність їх текстів ще належить розпізнати. А тому кожне документальне джерело, яке надходить в Україну, кожне свідчення сучасників та дослідників творчості славної поетки розкривають все нові і нові сторінки її подвижницького життя та трагічної долі її родини.   Прочитать остальную часть записи »

Самостійна робота 5 клас

  1. В алфавітному порядку записано всі слова в рядку:

А  краса, автобус, хліб;

Б  сіль, сільський, сором;

В  малюк, маяк, манеж;

Г  альбом, арія, ананас.        Прочитать остальную часть записи »

Самостійна робота «Дієприкметник»

  1. У якому рядку не з усіма дієприкметниками слід писати окремо?

А   не/доспані ночі; книга не/прочитана; не/вишита сорочка;

Б   не/заплановані заходи; не/спіймана риба; не/виголошена сьогодні промова;

В   не/заплановані заздалегідь заходи; справа не/закінчена; квіти не/политі;

Г   не/допечена булка; не/почута пісня; не/зміряні глибини.       Прочитать остальную часть записи »

НЕ З ДІЄПРИКМЕТНИКАМИ. 7 клас

Мета:

– навчальна: ознайомити семикласників з правилами написання частки не з дієприкметниками; поглибити знання школярів про способи творення дієприкметників;

– розвивальна: формувати загальнопізнавальні вміння правильно писати дієприкметник з вивченою орфограмою;

– виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в семикласників почуття поваги до природи рідного краю.

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Прийомом «До успіху».   Прочитать остальную часть записи »

І знову про наголос…

зАвидки
зАлоза
заслАння
зАщіпка
зірвИголова
зубОжіння
зубОжіти                Прочитать остальную часть записи »

6 клас Контрольна робота. Іменник

Варіант №1
Завдання 1-3 мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише ОДИН правильний.
1. У якому реченні іменник з не пишеться разом?
А. Закон – не\огонь, водою не заллєш.
Б. Не/правдою світ пройдеш, а назад не вернешся.
В. Брехати – не\ціпом махати.
Г. Слово не\стріла, а глибоко ранить.
2. Подовження буде відбуватися у всіх словах рядка в орудному відмінку.

Прочитать остальную часть записи »

Уникаймо помилок!

Пам’ятається – пригадується
Впасти смертю хоробрих- полягти як герой
Перелік далеко не закінчений- перелік аж ніяк не закінчується
Першим ділом треба ухвалити- насамперед треба ухвалити
Під кінець дня – наприкінці дня
Під рукою мав усе необхідне – напохваті мав усе потрібне
Під стать- до пари                  Прочитать остальную часть записи »