Записи с меткой «тема»
Завдання з теми «Займенник».
Завдання: з’ясувати кількість ужитих у тексті займенників, визначити їхні розряди.
Текст
Страшні слова, коли вони мовчать,
коли вони зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова уже були чиїмись. Читати повністю »
Завдання для оцінювання знань з теми «Дієприкметник» ІV варіант
I рівень
За кожну правильну відповідь — 0,5 бала.
1. Дієприкметниковий зворот — це ___________________________
2. Підкресліть дієприкметниковий зворот як член речення, розставте розділові знаки.
Якось брів я звільна полем весь заглиблений у себе (Б. Олійник).
3. Підкресліть пасивні дієприкметники. Читати повністю »
Завдання для оцінювання знань з теми «Дієприкметник» І варіант
Варіант І
І рівень
За кожну правильну відповідь — 0,5 бала.
1. Дієприкметник виражає _______________________________
2. Поставте дієприкметник у потрібний відмінок.
1) Таня з подругою теж стояли на березі у натовпі (збентежений) городян. 2) То табуни (сполоханий) , переляканих, диких коней скільки духу мчать понад хатами (С. Васильчєнко).
3. Дієприкметниковий зворот — це: Читати повністю »
Урок – гра «Що? Де? Коли?»
Закріплення по темі «Синоніми»
Мета: Закріплювати в учнів поняття про синоніми в ігровій формі, закріплювати вміння добирати синоніми до слів. Що є різними частинами мови, розвивати мислення, мовлення учнів, виховувати увагу до народних висловів. Що роблять наше мовлення багатшим, яскравішим, образним.
Обладнання: Круг з виробами, що обертається, малюнок сови, листи з завданнями, загадкова скринька, вишитий рушник, паперовий будиночок, призи. Читати повністю »
ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ 5 клас
Складне речення (картки)
Переписати речення, на місці крапок вставляючи пропущені букви. Розставити пропущені коми.
П…шається калинонька явір молодіє а кругом їх в…рболози й лози з…леніють.
По обрію неба сірими баранцями побігли волохаті хмаринки, над оз…ром заш…лестів оч…рет, а з д…рев стиха знімалися й задумливо падали на землю сухі л…сточки. Читати повністю »
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ
Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладах освіти
Кодекс безпечного освітнього середовища
Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»
Освітня програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»
Освітня програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»
Більше корисної інформації на сайті https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu
КОМА МІЖ ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ РЕЧЕННЯ. Урок у 8 класі
Мета: визначити з учнями основні випадки вживання коми в реченнях з однорідними членами, сформувати загальнопізнавальні вміння правильно ставити коми між однорідними членами речення, підпорядковуючи їх пунктуаційним правилам; удосконалити навички інтонування речень з однорідними членами; розвивати творчі вміння складати речення з однорідними членами та використовувати їх в усному та писемному мовленні; за допомогою мовленнєвокомунікативного дидактичного матеріалу виховувати вміння бачити красиве із прочитаного в літературних джерелах.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
ІІІ. Формування практичних умінь і навичок шляхом виконання системи завдань і вправ
Спостереження над мовним матеріалом Читати повністю »