Записи с меткой «місцевості»
Основні правила поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів.
Сильні вітри, шквали та смерчі — стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року.
Фактори небезпеки грози, сильного вітру, шквалів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.
Сильні вітри, як правило супроводжуються зливами, що призводять до затоплень місцевості. Читати повністю »
Розвиток мовлення. 8 клас. Особливості будови опису місцевості.
Усний вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису місцевості
Мета: пояснити особливості будови опису місцевості, зокрема структуру речень такого опису; формувати вміння визначати описи місцевості в текстах та аналізувати їх; на основі здобутих текстологічних знань формувати в учнів відповідні текстотворчі вміння, зокрема вміння виділити в переказуваному тексті опис місцевості й усно переказати його за складеним планом; удосконалювати культуру писемного мовлення; розвивати увагу, спостережливість, сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу школярів.
Хід уроку
І. Підготовка до сприймання нового матеріалу. Читати повністю »
8 мова Розвиток мовлення. Особливості будови опису місцевості.
Усний вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису місцевості
Мета: пояснити особливості будови опису місцевості, зокрема структуру речень такого опису; формувати вміння визначати описи місцевості в текстах та аналізувати їх; на основі здобутих текстологічних знань формувати в учнів відповідні текстотворчі вміння, зокрема вміння виділити в переказуваному тексті опис місцевості й усно переказати його за складеним планом; удосконалювати культуру писемного мовлення; розвивати увагу, спостережливість, сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу школярів.
Хід уроку
І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
*Прочитати заздалегідь записаний на дошці (спроектований на дошку) уривок. Що в ньому описано? Де знаходиться описана місцевість? Навіщо, на вашу думку, складають опис місцевості? Які описи ви складали в попередніх класах? Читати повністю »