Записи с меткой «мови»

Готуємося до інтелектуальних змагань з української мови

Автор:   Молочко С. Р.
Посібник містить узагальнені й систематизовані методичні матеріали викладача-практика, методиста, учителя-методиста з досвіду роботи. Зосереджено увагу на специфіці, форматі, змісті завдань зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіади з української мови й літератури, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика тощо. Запропоновано вправи з культури мовлення як основного компонента навчання української мови і літератури, зразки конкурсних завдань. Для практичного використання вчителями української мови і літератури, методистами задля цілеспрямованої роботи з ефективного підготування здобувачів освіти до інтелектуальних змагань.        Читати повністю »

Українська мова. 6 клас. IІ семестр

Посібник серії «Мій конспект» . Рік видання:  2020
Видавничий код:  УММ063   Автор:  Паращич В. В., Загоруйко О. Я.

Кількість сторінок:  148        Читати повністю »

Фізкультхвилинки на уроках української мови та літератури

Більшу частину доби дитина перебуває у статичному  положенні, тобто сидить: у школі під час уроків; удома, коли виконує домашні завдання, читає, переглядає телепередачі або грається у комп’ютерні ігри. При цьому дитина несе велике фізичне навантаження. Статичне навантаження вступає у протиріччя з фізичним розвитком дитини. Як наслідок – розвиток перевтоми. У дитини знижується працездатність, проявляються негативні емоції, погіршується самопочуття. Дитина скаржиться на головний біль. Дехто з дітей починає порушувати правила поведінки на уроці.            Читати повністю »

Калинова моя Україна. Соціокультурна змістова лінія на уроках української мови в 9 класі.

Пропонований збірник текстів і завдань соціокультурної змістової лінії з української мови «Калинова моя Україна» (9 клас) складено відповідно до навчальної програми. Подані тексти вчитель може використати як дидактичний матеріал. Завдання відповідають віковим особливостям дев’ятикласників. Збірник пройшов апробацію в педагогічній практиці вчителів, структурований з урахуванням особистісно орієнтованого підходу до навчання, є засобом опанування національних, загальнолюдських культурних і духовних цінностей. Читати повністю »

Тиждень української мови та літератури в школі

Єна Я. М. Тиждень української мови та літератури в школі / Я. М. Єна. — Х. : ВГ «Основа», 2019. — 144 с.

Збірник містить методичні розробки позакласних заходів з української мови та літератури, серед яких інтелектуальні ігри та конкурси («Найрозумніший», «Щасливий випадок», «Хто зверху?», «Що? Де? Коли?», «Лінгвістичні бар’єри», «Битва геніїв», «Угадай мелодію», «Турнір народознавців»), сценарії свят для учнів 5–11 класів. Подані заходи спрямовані на закріплення й поглиблення знань, розвиток творчих та індивідуальних здібностей учнів, виховання любові до рідної землі, свого народу, мови, літератури, культури.

ВПРАВИ НА РЕДАГУВАННЯ.

Норми літературної мови.

Лексичні норми. Лексичні помилки

 Завдання для практичної роботи

Пояснити різницю в значенні слів-паронімів, користуючись словниками та довідковою літературою. Склади правильні словосполучення з ними:  

      Досвід (сукупність знань, умінь; те, що вже відбулося в житті, з чим довелося мати справу) – дослід (експеримент), громадський (на г. засадах, г. роботи, г. думка) –  

Читати повністю »

Сучасні освітні технології. Іноземні мови. НУШ. Частина 1

Казачінер О. С. Сучасні освітні технології. Іноземні мови. НУШ. Частина 1 / автор-упор. О. С. Казачінер. — Харків : ВГ «Основа», 2019. — 96 c.
Цей посібник присвячено освітнім технологіям, які нещодавно з’явилися в теорії та практиці навчання дітей дошкільного та шкільного віку. Такими  є метод лепбук, робота з інтерактивною книгою, соціальні історії та інші. Ці технології можуть з успіхом використовуватися у навчанні будь-якого навчального предмету шкільного циклу, зокрема іноземних мов.

Читати повністю »

Урок-гра до Дня мови

Мета. Навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Розвивати логічне і творче мислення. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.
Хід уроку
І. Організаційна частина. Читати повністю »

Усі уроки української мови. 11 клас. І семестр. Профіль — українська філологія

Слюніна О. В. Усі уроки української мови. 11 клас. І семестр. Профіль — українська філологія / О. В. Слюніна. — Х. : Вид. група Основа, 2019. — 400 с. — (Серія Усі уроки).

Навчальний посібник містить конспекти всіх уроків української мови для І семестру 11 класу профільного рівня (профіль — українська філологія), які розроблено із урахуванням змін,  Читати повністю »

Усі уроки української мови. 11 клас. ІІ семестр. Профіль — українська філологія

Усі уроки української мови. 11 клас. ІІ семестр. Профіль — українська філологія / О. В. Слюніна. — Х. : Вид. група Основа, 2019. — 416 с. — (Серія Усі уроки)

Навчальний посібник містить конспекти всіх уроків української мови для ІІ семестру 11 класу профільного рівня (профіль — українська філологія), які розроблено із урахуванням  Читати повністю »

Методичні рекомендації щодо викладання української мови у 2019/2020 навчальному році

 Методичні рекомендації щодо викладання української мови у 2019/2020 навчальному році 

  У 2019/2020 навчальному році вивчення української мови здійснюватиметься за такими програмами:

у 5 – 9 класах за навчальною програмою: Українська мова. 5 – 9 класи. Програма для закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804);

Читати повністю »

Урок-гра до Дня мови

Мета. Навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Розвивати логічне і творче мислення. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Оголошення теми та мети уроку.
— Любі друзі, ми починаємо змагання знавців української мови.
Девіз нашого змагання:
Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово перемога нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.   Читати повністю »

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».
Рубрики
2020-2021 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Літературний гурток МО КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ Методична скринька Моє натхнення. Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Олімпіада з української мови та літератури 9 клас Олімпіада з української мови та літератури 10 клас Олімпіада з української мови та літератури 11 клас Поради батькам. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас