ПРОБЛЕМИ СМІТТЯ
Мета: ознайомити учнів з проблемою сміття
Стихійні сміттєзвалища розростаються з такою швидкістю, що фахівці екологи навіть приблизно не можуть вказати які ж площі вони займають.
Сміття гниє внаслідок чого утворюється шкідливий для дихання газ метан
Вода, що проникає через сміття розчиняє хімічні речовини і просочується в землю.
На одного громадянина України щорічно припадає токсичного сміття:
1990р — 240тн.
1996р — 400тн.
1997р. — 470тн.
2000р — 500тн.
Україна відкрила кордони для імпорту споживчих товарів дуже сумнівної якості. До того ж вони упаковані в пластиковий матеріал. Через надзвичайно низьку розчинність цього матеріалу в природі –зростають гори сміття.
Полімерні матеріали – не розкладаються, їх не можна спалювати, так як при спалюванні виділяються токсичні продукти. Їх можна тільки закопувати в землю, тобто “нашпиговувати” ними землю.
На сьогоднішній день в Україні паралізована утилізація промислових та побутових відходів. Ціни на вторсировину (крім металів) дуже низькі. Вітчизняні технології утилізації недосконалі
Під виглядом гуманітарної допомоги замість миючих засобів до України на станцію “Рівне” завезли бочки з токсичною речовиною.
Різні токсичні відходи які попадають на сміттєзвалища України можуть призвести навіть генетичного переродження живих істот (мутації)
Фахівці оцінюють, що в Україні нагромаджено 25 млрд. тн. сміття із них 5млрд. токсичних. Якщо не відродиться індустрія утилізації , то кількість сміття щорічно буде збільшуватися на 25-30%
Сьогодні Україну поглинає сміттєвий потоп
Таке місто, як Москву оточує тільки офіційних 230 сміттєзвалищ.