Залізниця

Мета: ознайомити з правилами поводження біля залізниць, облаштуванням залізниць,

Наша країна вкрита густою мережею залізниць. З кожним роком швидкості поїздів зростають.

Залізничні колії проходять через міста і села, перехрещуються багатьма вулицями і дорогами, по яких ідуть пішоходи, рухаються транспортні засоби. Вони не огороджені і тому є великою небезпекою для пішоходів.

І сьогодні ми поговоримо про рух біля залізничних колій, про правила поведінки біля залізничних колій та про перехід залізниці.

  • Діти, а хто може сказати, як обладнаний залізничний переїзд?

 Облаштування залізничного переїзду.

При наближенні до залізничної колії або до залізничного переїзду встановлюються попереджувальні знаки. Вони інформують про те, який попереду переїзд – зі шлагбаумом чи без шлагбаума, скільки колій має залізниця.

Якщо залізничний переїзд зі шлагбаумом, то встановлюється знак (1.27), якщо без шлагбаума – знак (1.28)

Під цими знаками встановлюють додаткові знаки. Вони інформують про те, що до переїзду залишається все менша і менша відстань (1.31.1-1.31.6).

Залізниця з однією колією позначається знаком (1.29), а якщо колій дві або більше, то встановлюється знак (1.30).

 Правила поведінки біля залізничних колій.

Біля залізничних колій треба дотримуватись таких правил:

  • .  Не можна підлізати під закритий шлагбаум чи виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  • .  Не можна ходити по насипу біля залізниці, бо можна потрапити під поїзд.
  • .  Заборонено гратися на колії, ходити по рейках, а взимку кататися на санках і лижах із залізничного насипу.

— Діти, а як ви гадаєте, як можна переходити залізницю?

 Перехід залізниці.

  • .    Переходити залізницю треба через мости чи підземні тунелі. Якщо їх немає, то пішоходи повинні переходити залізницю по настилах; у місцях, де встановлені вказівники “Перехід через колію”, або на залізничних переїздах.
  • .    Не можна переходити колії, коли видно поїзд, що наближається.
  • .    Переходити залізничні переїзди, де немає шлагбаумів, треба особливо обережно, переконавшись, що не видно і не чути поїзда, який наближається.
  • .    На залізничному переїзді треба керуватись положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією (дзвінок), а також вказівками чергового по переїзду.
  • .    Стадо тварин дозволяється переганяти через переїзд тільки за достатньої кількості погоничів, але не менше трьох. Переводити поодиноких тварин (не більше двох на одного погонича) необхідно за повід.

 

 

Оставить комментарий

Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Презентації до уроків. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас