Загроза кишкових хвороб.
МЕТА: Ознайомлення дітей з симптомами кишкової інфекції та з правилами уникнення заражень кишковими інфекціями . Виховувати почуття відповідальності за своє здоров’я
УЧИТЕЛЬ:
У період пікніків загроза кишкових хвороб зростає. Їхньому виникненню сприяють зниження опірності організму, зниження кислотності шлункового соку, відпочинок на природі, а разом із ним немиті руки та мухи. На «око» відрізнити інфіковані продукти від звичайних неможливо. Але якщо потрапила в організм кишкова інфекція, то перших клінічних проявів біль у животі, пронос, блювання, різке підвищення температури тіла) слід очікувати від кількох годин до двох-трьох діб.
Аби уникнути зараження:
- Мийте руки з милом перед приготуванням та споживанням їжі, після туалету.
- Не купуйте м’ясні й молочні продукти з рук.
- Не використовуйте воду з незнайомих джерел водопостачання. Для пиття та приготування їжі беріть питну бутильовану воду чи воду із централізованих джерел водопостачання.
- Не вживайте в їжу незнайомі ягоди, плоди, трави, підозрілі продукти та харчі, термін придатності яких минув.
- Не зберігайте готові страви без холодильника більше 2-х годин.
- Купуючи продукти в торговельній мережі, вимагайте в продавця документи, що підтверджують якість і безпеку реалізованої’ продукції.
- Під час прийому їжі в лісі чи на пляжі виключайте контакт продуктів із грунтом чи піском.
- Не беріть у подорож кисломолочні продукти (свіжий сир, сметану, молоко, йогурти тощо), а також варені ковбаси та сардельки, кондитерські вироби з кремом.
- Ретельно мийте овочі та фрукти перед споживанням, обдавайте їх окропом.
- Для миття посуду й рук використовуйте в туристичних мандрівках тільки проварену воду.
- Якщо ж не вбереглися від інфекції та відчули її симптоми, негайно зверніться до лікаря!