Ефективний зворотний зв’язок під час дистанційного навчання

Інформаційні технології та Інтернет стали невід’ємною частиною нашого життя. Поява комп’ютерів та інформаційно-комунікативних технологій докорінно змінила загальне світосприйняття і не могла не вплинути на засоби навчання. 

Отже, традиційне розуміння дистанційної освіти як такої, де навчальний процес здійснюється між учасниками, які знаходяться на відстані, сьогодні повністю асоціюється з використанням комп’ютерної, інформаційної та телекомунікаційної технологій.

Під час ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ для ефективного зворотного зв’язку нам на допомогу приходять цифрові інструменти. Більшу частину зворотного зв’язку потрібно перекласти на цифрові ресурси, на цифрові інструменти, які можуть дати учням зворотний зв’язок.
Тести не ідеальний спосіб перевірки засвоєння матеріалу, але найкращий з тих, які ми на сьогодні маємо. Головна перевага тестів — їх об’єктивність, неупередженість, можливість швидкої автоматичної перевірки великої кількості відповідей. Саме тому тестові завдання широко використовуються при проведенні ЗНО, міжнародних рейтингових досліджень якості освіти TIMSS і PISA.

Для створення тестів можна використовувати багато сервісів, які полегшать підготовку і проведення тестування. Одним з найшвидших і простих способів створення тесту є використання Google Форми – частина офісного інструментарію Google Drive.
Google Форми дають можливість створювати наступні види тестових запитань: тестові завдання закритої форми з множинним вибором (вибір однієї правильної відповіді), прапорці (вибір декількох правильних відповідей), введення тексту, вибір зі списку, шкала, сітка, дата та час.

Kahoot!

Цей сайт допоможе провести контрольні роботи, зрізи знань, тести й оцінювання в ігровій формі. На Kahoot! вчитель може створити опитування з будь-якої теми, однак попередньо йому потрібно зареєструватися.

Запитання тестів відображатимуться лише на вчительському екрані — ноутбуці чи проекторі. А на гаджетах дітей будуть тільки чотири варіанти відповіді, з яких треба обрати правильний.

Викладач може робити опитування яскравими, що подобається дітям: додавати фото, малюнки, відео чи графіку. Також є можливість увімкнути на сайті режим усіляких бонусів, наприклад — додаткові бали за швидкі відповіді. Це перетворить навіть складний іспит на цікаве змагання.

Поіменні відповіді викладач бачить одразу, а також може скачати результати контрольної у формі таблиці.

Quizizz

Різниця між Quizizz і Kahoot

По-перше, при запуску тесту в класі учні відповідають на питання, рухаючись в своєму темпі і не залежать від швидкості відповідей інших учасників.

По-друге, виконання тесту, створеного в Quizizz можна запланувати. А це означає, що його можна пропонувати у вигляді домашньої роботи. Хоча, зовсім недавно і Kahoot додав цю опцію в свій функціонал.

По-третє, є можливість прибрати параметр «час» і тоді учень може подумати над питанням і не переживати, що відраховується час.

Quizizz у навчанні:

За допомогою цього інструменту можна:

  • Підтримувати процес навчання;
  • Проводити ігри та вікторини;
  • Організовувати змагання;
  • Проводити тест;
  • Задавати домашнє завдання;
  • Відслідковувати результати кожного учня;
  • Надавати автоматичний зворотний зв’язок кожному учневі.

(Далі буде)

 

Оставить комментарий

Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Презентації до уроків. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас