Омбудсмен закликав освітян не боятись захищати свої права.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про отримання значної кількості повідомлень про порушення прав учителів під час карантину та закликав освітян не боятися і разом захищати права в освіті.

Про це Освітній омбудсмен написав у своєму Facebook.

За словами Сергія Горбачова, він отримує повідомлення щодо примусу вчителів писати заяви на відпустку, примусу кожного дня приходити на роботу, протизаконного урізання зарплат.                   

Окрім того, Освітній омбудсмен повідомляє, що має звернення освітян щодо примусу вчителів виходити «на прибирання кладовища» під час карантину, примусу патрулювати вулиці окремих міст, примусу розносити продукти самотнім громадянам тощо.

«Але більшість таких повідомлень — без вказання назви закладу освіти та/або території. І коли я прошу це вказати, щоб діяти у межах повноважень та надіслати вимогу до самодурів припинити порушення прав освітян: звичайно, без жодної згадки прізвища заявника — мені дуже часто відповідають: «Ну так ми ж боїмося, що все одно дізнаються — і помстяться», — зазначає Горбачов.

У зв’язку з чим, він звернувся до вчителів із закликом надавати необхідну інформацію про порушення прав Освітньому омбудсмену для відповідного реагування.

«Вибачте, але навіщо тоді мені писати, якщо ви не хочете, щоб я діяв? Щоб я поспівчував? Я дійсно співчуваю: бо сам вчитель і чудово розумію колег. Але я можу не лише співчувати, але й діяти, коли маю потрібну інформацію. І ми можемо РАЗОМ захищати права в освіті. Треба просто розуміти одну, можливо, неприємну, але абсолютно непереборну істину: ніхто і ніколи права не дарував — права необхідно відстоювати, за них доводиться боротися», — наголошує омбудсмен.

Також він висловив всебічну готовність захищати права освітян.

«Як освітній омбудсмен я готовий робити все, що наразі у моїх силах, готовий допомагати захищати права. Але я не можу захистити вчителя там, де він сам не готовий себе захищати. Отака ось сумна констатація…», — написав Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТУ https://osvita.ua/school/72620/

Оставить комментарий

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».
Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Літературний гурток Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Презентації до уроків. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас