Всесвітній День боротьби зі СНІДом

Щороку, починаючи з 1988 року, 1 грудня громадськість планети відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Про ВІЛ-інфекції стало широко відомо в 80-х роках минулого століття, і вже скоро ВІЛ/СНІД став справжньою чумою 20 століття. Сьогодні доводиться з жалем визнати, що дане захворювання перемогти не вдалося, і ВІЛ можна сміливо назвати вже чумою століття 21.


Вже в 70-х роках вірус імунодефіциту людини став, мов снігова куля поширюватися по планеті, зачепивши абсолютно всі її куточки, за винятком хіба що Антарктиди. Соціальна напруженість загострилася до краю, люди з захворюванням ВІЛ або СНІДу були гнані суспільством і залишалися сам на сам зі своєю бідою.
У 1988 році на зустрічі міністрів охорони здоров’я було вирішено, що людям необхідно дати більше інформації, закликати їх бути більш терпимими до носіїв вірусу, адже подібне нещастя може торкнутися абсолютно будь-кого. З тих пір щорічно 1 грудня у кожній країні відзначають всесвітній день боротьби зі СНІДом .
Спочатку у цього дня не було власної символіки, але вже в 1991 художник Франк Мур з невеликого містечка, розташованого в штаті Нью-Йорк запропонував використовувати в якості символу всесвітнього дня боротьби зі СНІДом червону стрічку, згорнуту у вигляді перевернутої букви V. Це ідею йому навіяли побачені у сусідів жовті стрічки, які ті носили як нагадування про те, що їхня дочка бере участь у військових діях у Перській затоці. Жовті стрічки уособлювали віру і надію на те, що дочка повернеться живий і неушкодженою.
Група «Visual AIDS», якій було адресована пропозиція Мура, не замислюючись, зробила червону шестісантіметровую стрічку своїм символом, закликавши кожного згорнути її в вигляді переверненої V і приколоти до одягу звичайної шпилькою.

Більшість американців підтримали заклик і прикололи червоний шматочок матерії хто до капелюха, хто до коміра, хто до кишені. З 2000 року носіння червоної стрічки 1 грудня поширилося повсюдно.

У кожного з нас є близькі люди, діти, а може і внуки; час йде, а СНІД ще не переможений, — ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Пам’ятайте, — носії ВІЛ — просто люди, які так хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й усі інші дні в році. Разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас.