Гумористичне зображення полювання в «Мисливських усмішках» Остапа Вишні

«Мисливські усмішки» Остапа Вишні із задоволенням читають і дорослі, і діти. Перегортаючи сторінки збірки гуморесок, ми щиро сміємося над пригодами благородних, але, на жаль, безталанних мисливців, над їхнею невинною брехнею. Герої Вишні прекрасно розбираються в усіх тон­кощах мисливської справи, у звичках звірів і птахів. А як вони влучно стріляють! «Та що мені картуз? П’ятака підкинь! Пір’я з твого п’ятака посиплеться», — говорить один з героїв усмішок. Є про що згадати цим чудовим мис­ливцям, і все — «достовірні»  факти. Ось, наприклад, Іван Петрович із гуморески «Відкриття охоти». Був у нього собака, який одного разу «став на стойку в густій ліщині на вальдшнепа, та як став», то ніякими свистками й гудками його не можна було зрушити з тої стойки, довелося залишити в лісі, бо настала вже ніч. Наступно­го дня Іван Петрович виїхав з того міста, а повернувся аж через рік. Згадав про пса і з цікавості пішов у ліс його роз­шукувати. «Дивлюсь, стоїть кістяк мого собаки з піднятою правою лапою! Мертва стойка!» — згадує герой усмішки.

Ну, а хіба буде брехати славнозвісний рибалка дід Пань- ко з гуморески «Сом»? Якось почепив він на гак щуку і спіймав на цю приманку величезного сома: «Ох, і сом же був! Завбільшки… як звідси до отієї верби! Вчотирьох не­сли додому!,» Щоправда, трапляються і в досвідчених мис­ливців невдачі: то в найвідповідальніший момент з’ясо­вується, що рушниця не заряджена, то стріляєш ніби-то у вовка, а влучаєш у собаку, замість зайця вбиваєш кішку. Та мисливці з цього не журяться. Вони й «промазують» здебільшого тому, що не хочуть убивати. У гуморесці «Ні пуха, ні пера» Остап Вишня зазначає: «Що вимагається від мисливця, від полювання? Промазуйте!»

«Мисливські усмішки» Вишні — надзвичайно добра і щира книга, яка вчить любити природу рідного краю, бе­регти її, захищати від браконьєрів. Саме такі твори вчать людяності та добру.

 

 

Оставить комментарий

Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Презентації до уроків. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас