Архив рубрики «На допомогу вчителю.»
Розвиток мовлення. Норма літературної мови.
Матеріали до уроку української мови в 11 класі (профільний рівень).
Розробка містить наступний матеріал: Читати повністю »
Сертифікація вчителів НУШ. Усе для підготовки
У пропонованому посібнику розкриті різноманітні питання сертифікації учителів початкових класів: від роз’яснень процедурних особливостей до аналізу психолого-педагогічних аспектів кожного етапу. Приділено увагу питанням планування та організації освітнього процесу в НУШ; формам і методам забезпечення й підтримки навчання, виховання та розвитку учнів; принципам створення безпечного дружнього освітнього середовища тощо. Складено перелік нормативних документів та навчально-методичних посібників, що регламентують діяльність учителя початкової школи. Цей посібник стане у пригоді учителям початкових класів, заступникам директорів з навчально-виховної роботи та всім педагогам, які цікавляться питаннями сертифікації. Читати повністю »
Опитування на Освіта.ua
Чи відчуваєте ви тиск керівництва через необхідність щеплення?
З початком серпня керівники сфери охорони здоров’я все частіше заявляють про нові ризики, пов’язані з коронавірусною хворобою. Очікування чиновників невтішні – всі вони восени очікують спалаху захворюваності на COVID-19.
Методичні рекомендації щодо використання інформаційно-комунікаційних та медіаосвітніх технологій у процесі формування національно-соціальних компетентностей учнів на уроках української мови і літератури
Медіаосвіта – особлива галузь. Існуючі знання не просто передаються вчителями чи«відкриваються» учнями. Це предмет критичного дослідження і діалогу, у ході яких нові знання активно здобуваються педагогами та учнями. Лен Мастерман, відомий британський медіапедагог
Стрімкий розвиток у сучасному світі інформаційно-комунікаційних технологій та системи мас-медіа нагально потребує цілеспрямованої підготовки особистості до вмілого і безпечного користування ними. Майбутнє суспільство все більше спиратиметься на інформаційно-комунікаційні технології: хмарні, web-технології, смартфони, штучні інтелекти та інші ґаджети. Медіа (книги, преса, радіо, кіно, телебачення, інтернет) потужно й суперечливо впливають на освіту молодого покоління, часто перетворюючись на провідний чинник Читати повністю »
Методичні рекомендації
щодо оформлення сторінок класних журналів у 5-11 класах з української мови і літератури під час офлайн та онлайн навчання
Оцінювання результатів навчання учнів у закладах загальної середньої освіти врегульовано такими документами:
– Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17);
МОН поширюватиме знання про події Голокосту
Міністерство освіти і науки поширюватиме знання про трагічні події Голокосту в Україні та Європі. Про це йдеться у Меморандумі про партнерство, що підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом та Генеральним директором Благодійної організації «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» Максимом Яковером. Читати повністю »
Критерії оцінювання виразного читання напам’ять художніх творів
Виразне читання – це мистецтво відтворення в живому слові думок і почуттів (якими насичений художній твір), а також наміру виконавця і його ставлення до виконуваного твору. Для визначення цього мистецтва користуються також термінами художнє читання, декламація (можна вживати ці терміни як синонімічні). Читати повністю »