Архив рубрики ««Я- класний керівник».»

Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів.

Види боєприпасів, методи їх розпізнання. Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленнi. Час від часу в землі відшуковують небезпечні знахідки — вибухові предмети, що й до сьогодні являють велику загрозу життю i здоров’ю людей. Це рiзнi види боєприпасів: артилерiйськi снаряди, артилерiйськi та реактивні міни, авiацiйнi бомби, iнженернi міни, ручні гранати. Зовні небезпечні предмети нагадують безформеннi шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Знайшовши небезпечний предмет, сповiстiть про це дорослих.              Читати повністю »

БЕЗПЕКА ПРИ КОРИСТУВАННI ГАЗОМ

Загальні вiдомостi про природний та зріджений газ. Умовно гази можна розділити на природний газ (болотний, водяний, коксовий, нафтовий i чадний) i зріджений газ, який знаходиться під тиском у балонах (етан, пропан, бутан). Зрiдженi гази не мають запаху, тому при використанні у побуті до них додають речовини iз запахом для швидкого виявлення їх витоку iз газових приладів.            Читати повністю »

Основні правила поведінки під час літнього відпочинку на воді, біля водоймищ

Відпочиваючи влітку біля водоймищ, не забувайте про правила поведінки на воді.

Уміння триматися на воді — запорука безпеки. Купання у морі, рiчцi, ставку. Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній — запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.      Читати повністю »

Основні правила поведінки у побуті

У побуті трапляється значно більше нещасних випадків, особливо пов’язаних з пожежами, ніж, наприклад, на виробництві. Домашні роботи виконують люди різного віку — від дітей до дідусів і бабусь, з різним рівнем освіти і ті, хто не має найменшого поняття про техніку безпеки.    Читати повністю »

Поради з самовиховання

1.Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.
2. Записуй згідно з важливістю свої термінові справи, які маєш виконати протягом тижня, дня. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(день).  Читати повністю »

КОДЕКС учасників педагочічного процесу

КОДЕКС учасників педагочічного процесу

1 Будь справедливим.

2 Пам’ ятай, що не завжди із добра народжується зло, але від зла зло — неодмінно!

3 Мати свою думку — це доблесть.   Читати повністю »

Робота з педагогічно занедбаними дітьми

Причини появи важковиховуваних:

  • відсутність наступності в діяльності дитячого садка і батьків, що виховують дитину вдома, і початкової ланки школи;
  • відсутність ранньої психолого-педагогічної діагностики відхилень у поведінці;
  • несвоєчасне виявлення в дитині як позитивних, так і негативних якостей;
  • відсутність захисту і допомоги дитині в процесі її розвитку.
    Читати повністю »

Виховна година  на тему : «Я серед людей!»

Мета: розкрити зміст понять «дружба», «дійсний друг»; показати його відмінність від понять «приятель» і «знайомий»; прищепити учням повагу до цінностей дружби; сприяти розвиткові критичного ставлення до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями. Форма виховної години: бесіда з елементами дискусії.
Вступне слово вчителя
Тема сьогоднішньої виховної години — «Я серед людей». Перед нами є мета: спробувати розібратися в поняттях «дружба», «дійсний друг», показати відмінність від понять «приятель» і «знайомий», прищепити вам повагу до цінностей дружби; сприяти розвиткові критичного ставлення до себе, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями.
У житті кожного з нас є друзі, приятелі, знайомі. Спілкування з ними, як правило, приносить радість. Але в нашому оточенні є й такі люди, яких ми недолюблюємо, якими нехтуємо, і спілкування з такими людьми нас дратує. Іноді трапляється, що наш найближчий друг виявляється недругом. Як же уникнути таких неприємних ситуацій? Напевно, самий вірний спосіб — розібратися у своєму оточенні.

Читати повністю »

ЧИ НЕБЕЗПЕЧНА БЛИСКАВКА? Бесіда

Мета:   Розвивати  у дітей уміння захистити себе від  блискавки.  Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє життя.

                      Учитель: ЧИ  НЕБЕЗПЕЧНА  БЛИСКАВКА?

Дуже небезпечна! Сила струму в її каналі може сяга­ти сотень тисяч ампер. І най­страшніша так звана «напруга дотику». Скажімо, коли люди­на стоїть, прихилившись до дерева, в яке влучає блискав­ка. Якщо крізь організм про­йшло 100 мікроампер, можли­ва смерть. І зовсім неминуча вона, якщо людина знервова­на, чи спітніла, чи напідпитку. Є ще й так звана «крокова на­пруга».   Навіть   перебуваючи за 100 метрів од місця удару блискавки, людина може бути вражена струмом, якщо ноги її розведені, — наприклад, при ходьбі. Якщо ж зведені — ри­зик менший.   Читати повністю »

Якщо мобілка приросла до вуха… (Школяр та мобільний телефон)

Виховна година

Мета:

Формувати  поняття шкідливості мобільних.  Розвивати  у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння захистити себе і телефон.  Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я.

Учитель:

За підрахунками фахівців, усього в світі майже мільярд людей користуються мобільними телефонами. Чверть з них – твої однолітки.(( Уже чверть населення Землі користуються мобільним зв’язком.))(на 1 квітня 2006 року-33,1 млн абонентів в Україні.). Тому питання чи справді мобілки шкідливі стає дедалі актуальнішим.

Щодо шкідливості мобілок існують різні версіі, між науковцями досі немає згоди. Але якщо вже телефон приріс до вуха, то про що ми повинні пам’ятати…   Читати повністю »

Булінг від А до Я: Все, що повинні знати батьки

Кривдник, жертва, свідки і їх батьки
Всі діти рано чи пізно стикаються з булінгом: або в якості жертви, або в якості кривдника, або в якості свідка, причому як онлайн, так і в реальності. Всі ці ролі мають руйнівний вплив на особистість дитини. Як допомогти дітям в кожній з ситуацій булінгу, розповідають педагог Мелісса Ловенштейн і психотерапевт Дженніфер Фрід.

Статистика та типологія
Якщо ви в своєму житті ніколи не відчували систематичної цькування або іншого насильства з боку людини, у якого більше влади або впливу, то вам може здатися, що булінг — це дрібниця. Проте, в Україні, згідно дослідження, проведеного для UNICEF, з булінгом стикаються 89% школярів.  Читати повністю »

Здоров’я та безпека школяра. Тренінгові технології

Туріщева Л. В. Посібник присвячено актуальним темам збереження здоров’я та психологічної адаптації школярів до різних ситуацій. Автор пропонує розробки окремих вправ та тренінгових занять. Для шкільних психологів, соціальних педагогів, класних керівників.

Зміст

ВСТУП . . 5   Читати повністю »

Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Презентації до уроків. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас