Архив рубрики «Різне»
Хотинська фортеця
Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її…
Не випадково скелястий мис над Дністром наші предки називали «Хотінь». Назва міста походить від дієслова «хотіти», оскільки мис був бажаним та надійним місцем для давніх поселенців. Завдяки міцній твердині та вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які, своєю чергою, сприяли розквіту його культури та економіки. Місто було важливим пунктом у європейсько-азійській торгівлі. Читати повністю »
Учні та вчителі проходитимуть температурний скринінг
МОЗ разом з Міносвіти планують наступного тижня подати на розгляд уряду Правила відвідування шкіл у новому навчальному році.
Про це під час традиційного брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Читати повністю »
В Україні реорганізують методичні кабінети.
До 1 вересня 2020 року органи місцевого самоврядування мають провести реорганізацію науково-методичних установ.
Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, посилаючись на норми нового закону «Про повну загальну середню освіту». Читати повністю »
Особливості організації інноваційного уроку.
Інноваційний урок — одна з сучасних форм організації уроку. Такі уроки проходять в незвичних, нетрадиційних умовах, не вкладаються у рамки виробленіі та сформовані дидактикою.
Найпоширеніші серед них — урок-прес-конференція, урок-аукціон, урок-ділова гра, урок-ролева гра, урок громадського огляду знань, урок – «суд», урок комунікативної спрямованості, урок-занурення, урок-діалог, урок-диспут, урок типу КВК, урок-змагання, урок-консультація, комп’ютерний урок, урок-консиліум, уроки з груповими формами роботи, урок-твір, урок-винахід, урок-формула, урок-залік, урок пошуку істини, урок, який ведуть учні, урок взаємного навчання учнів, урок-репортаж, урок-свято, урок-телепрограма, урок-портрет, урок творчості, урок-творчий звіт, театралізований урок, урок-сумнів, урок-конкурс, урок-подорож, урок-фантазія, урок-концерт, урок-екскурсія, інтегральний урок, ігри, урок-захист проектних робіт, урок-комп’ютерна презентація тощо. Читати повністю »
Класифікація педагогічних нововведень
Класифікація нововведень необхідна для з´ясування всебічної характеристики нововведення, пізнання, осмислення спільного і відмінного з іншими нововведеннями. Вона збагачує знаннями, які допомагають якнайточніше обирати необхідне нове і розробляти оптимальну технологію його освоєння, яка максимально враховувала б специфіку нововведення.
У загальній теорії інновацій залежно від предметного змісту розрізнюють такі види нововведень:
— техніко-технологічні (стосуються вдосконалення організаційно-виробничих процесів у промисловості);
— соціально-економічні (спрямовані на оновлення економічних і суспільних явищ); Читати повністю »
УЧИТЕЛЬ РОКУ 2020
Для того, щоб мати майбутнє, необхідно бути готовим зробити щось нове. Пітер Фердинанд Друкер
Шановний учителю, вітаємо Вас на сторінці всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»!
За 24 роки конкурс відкрив тисячі нових імен талановитих педагогів. Сьогодні вони зросли професійно, посіли керівні посади, отримали наукові звання, залучені до розбудови Нової української школи. Читати повністю »
«Підвищення зарплат ще треба зробити реальним», – Новосад
Починаючи з січня 2020 року українські освітяни мають отримати підвищення зарплати від 20 до 70%. Таке рішення прийняв Кабмін за два тижні до початку парламентських виборів. Однак, підвищення зарплат освітянам на 20-70% ще треба зробити реальним. Про це зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час прес-конференції 12 вересня, повідомляє Українська правда. Читати повністю »
У 2020 році освітянам підвищать зарплату на 20-70%
З січня 2020 року викладачі отримають підвищення зарплат від 20 до 70%. Про це під час засідання уряду сказав прем’єр- міністр Володимир Гройсман.
За його словами, також буде виправлена несправедливість по відношенню до тих категорій освітян, які не отримали надбавку в 10% з січня 2019 року. Зокрема, це стосується дошкільників, позашкільників, працівників профосвіти.
Глава уряду наголосив, що виправлення зарплатних диспропорцій у подальшому відбуватиметься на системному рівні. Читати повністю »
Лілія Гриневич: Масштаб проблеми якості освіти на селі дуже серйозний
Міністерка зауважила, що сільська освіта має багато серйозних проблем, і серед них – бажання будь-якою ціною зберегти маленькі школи, де у 10-11 класах нерідко навчається не більше десяти дітей, а один вчитель викладає одразу кілька предметів. Усе це в результаті негативно впливає на подальшу долю дітей. Як зазначає Лілія Гриневич: